TÜM KESİMLERİ KUCAKLAYACAK

Yerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte partilerin parti içinde aday adaylığı rekabetleri başlarken CHP Erzin ilçe örgütünün iddialı adaylarından biri olan Ali Büyüker, ortalama olarak 500 kişinin katılımıyla CHP Erzin İlçe binası önünde yaptığı basın açıklaması ile resmen adaylığı ilan etti.
Bu haber 2013-09-09 11:19:20 eklenmiştir.

Yerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte partilerin parti içinde aday adaylığı rekabetleri başlarken CHP Erzin ilçe örgütünün iddialı adaylarından biri olan Ali Büyüker, ortalama olarak 500 kişinin katılımıyla CHP Erzin İlçe binası önünde yaptığı basın açıklaması ile resmen adaylığı ilan etti.

Ali Büyüker kendisine aday adaylığı açıklanma törenine destek vermeye gelen tüm misafirleri bizzat kendisi karşılarken, yerlerine gidene kadar onlara eşlik etti. 

Aykaç organizasyon eşliğinde müzikli olarak yapılan aday adaylığı açıklama töreninde ilk olarak CHP Erzin İlçe Başkanı Ali Sarar Konaşma yaptı. Sarar yaptığı konuşmasında; Şu an burada bulunan kalabalığın gücünü görerek hem gururlanıyor, hemde onurlanıyorum.
Şu an burada inanmış insanları görüyorum, birlik görüyorum, beraberlik görüyorum güç görüyor ve onlarla övünüyorum.

BÖLÜNMEMİZİ İSTİYORLAR
Erzin ilçe örgütüne bildirilmiş şu ana kadar 5 tane birbirinden kıymetli birbirinden kültürlü aday adayımız var ve bu aday adaylarımız her toplantıya her törene 5'i birden kucak kucağa gidiyor ve birbirleri ile olan birlik ve beraberliklerini herkese gösteriyor, bizim aday adaylarımız böyle iken birileri ağızlarını açmış bunlar bölünsede güç bize kaysa diye bekliyorlar, herkes beklesin yoldaşlarım; öyle bir şey olmayacak, daha çok beklerler çünkü CHP bir rant partisi değildir, CHP bir ideoloji partisidir, CHP' ye hizmet etmek vefa işidir bunu göremiyorlar.

Ne pahasına olursa olsun bu seçimi hep birlikte omuz omuza çalışarak alacağız. Laiklikten uzaklaşan üretmeden tüketen bir toplum meydana getirdiler, bu seçimi alıp bu zülmü bitireceğiz hep beraber çalışacağız dedi. 

CHP Erzin ilçe başkanı Ali Sarar yaptığı konuşmasında ayrıca CHP Erzin Belediye Başkan Adayını CHP'nin kayıtlı üyelerinin belirleyeceğini, bu kayıtlı üyelerin partinin iktidara gelebilmesi için bu noktada adaylar üzerinde ciddi çalışarak başarılı olabileceğini düşündükleri aday için parti içindeki seçimde aday'ın aday olabilmesi için sandığa mutlaka gelerek adayları için oy kullanmaya gelmelerinin gerektiğini dile getirdi. 

CHP Erzin ilçe Başkanı Ali Sarar' ın konuşmasın ardından söz CHP Erzin Belediye Başkan Aday Adayı Ali Büyüker'e geldi. Ali Büyüker eşi ile beraber çıktığı kürsüde şunları dile getirdi.
Öğretmenliği bıraktıktan bu yana yaklaşık 30 yıldan beri siyasete emek veriyorum.

Gerek yönetici olarak, gerekse sıradan bir üye olarak hiç duraksamadan hiçbir karşılık beklemeden partimin başarılı olması için var gücümle çalıştım.

Partimiz iktidardayken de barajın altında kaldığı zamanda bir nefes gibi çalıştım. Yani gemi batarken gemiyi terk edenlerden hiç olmadım. Partim beni bir yere getirmedi diye partisine gönül koyup başka arayışlara girenlerden hiç olmadım.

Partimin iyi gününde de kötü gününde de hep yanında oldum, olmaya da devam edeceğim.

Bugün karşınıza Belediye Başkan aday adayı olarak çıkmış bulunuyorum. Benim dışımda bu göreve talip olan arkadaşlarım da var. Hepsi birbirinden değerli onlara da başarılar diliyorum.

Ancak 30 yıldır siyasete verdiğim emeğin karşılığı olarak adaylığımı hak ettiğimi düşünüyorum.

Elbette ki takdir siz parti üyelerimizin ve ilçe başkanımızındır.

Ben yapılacak ön seçimde üyelerimizin bu emeği takdir edeceğinden en küçük bir şüphe duymuyorum.

Değerli hemşerilerim, Şunu bilmenizi isterim ki, Benim Erzin’le ilgili rüyalarım var.

Doğduğum, büyüdüğüm, ekmeğini yediğim, tarlalarında pamuk topladığım bu topraklara borcum var.

Eli öpülesi kadınlarımıza, çalışmaktan elleri nasır tutmuş yüzleri kırış kırış olmuş büyüklerimize, geleceğe umutla bakan çocuklarımıza, gençlerimize öğrenci kardeşlerimize borcum var.

BUNUN İÇİN ADAY OLDUM SİZLERE HİZMET ETMEK İÇİN ADAY OLDUM.

Erzin'imizin bütün sorunlarını biliyorum. Erzin'in nelere ihtiyacı var, bunları nasıl çözeceğiz, hepsinin hesabını yaptım da geldim.

Lise yıllarımdan beri bu yana 40 yıldan beri bunların hayaliyle yaşayarak geldim.

Ama benim burada size anlatmaya çalışacağım şeyler var.

Elbette ki bir belediye başkanı kentinin yolunu yapar, kaldırımını yapar, suyunu akıtır.

Bu işler zaten onun asli görevleridir.

Bugüne kadar görev yapmış, belediye başkanlarımızda bunları ellerinden geldiğince yerine getirmeye çalıştılar. Kendilerine buradan şükranlarımızı sunuyorum. Kaybettiğimiz başkanlarımıza Allahtan rahmet diliyorum.

Ancak gerçek bir belediye başkanı bu işleri yaptıktan sonra görevlerinin bununla sınırlı olmadığını bilen kişi olmalıdır.

Eğer bana belediye başkanlığı görevini verirseniz.

Okullarımızın sorunları bizim sorumlarımız olacak

Camilerimizin sorunları bizim sorunlarımız olacak.

Bunlar benim işim değil, milli eğitimin işidir diyemem.

Okullarımızın bütün sorunlarını çözmeye gayret ederim.

Diyelim ki, camilerimizin eksiği gediği var, insanlarımızın ibadetlerini daha iyi koşullarda yerine getirebilmeleri için ne gerekiyorsa hepsini yapmayı görev kabul ederim.

Tarım sektöründe yani baş geçim kaynağımız olan narenciyede ne kadar sıkıntılar yaşadığımızı biliyorum.

Bu sıkıntıların aşılabilmesi sadece ziraat odası, sulama birlikleri, sulama kooperatifleri ve turunçgil üretici birliklerinin sorumluluğunda olmamalıdır.

Onlar zaten ellerinden gelen gayretleri gösteriyorlardır ama belediye başkanı da sorunların çözümü için elini taşın altına koymalı ve yapabileceği ne varsa onlarla birlikte çözüm için gayret göstermelidir.

İlçemize yeni yatırımların yapılmasını sağlamak gençlerimize istihdam yaratma çalışmaları sadece ticaret ve sanayi odası başkan ve yöneticilerinin sorumluluğunda olmamalı.

Erzin’e yatırım yapılmasını sağlayacak bütün çalışmaların en önünde olmalı, bu tür girişimlere önderlik etmelidir.

Giderek bir turizm potansiyelimiz var. Erzin’in bütün doğal güzelliklerinin yanında Allah vergisi termal sularımız var. İzmir-Efes kadar bir potansiyele sahip olabileceğimiz bir İSOS harabelerimiz var.

İlçemizin daha iyi tanıtılması ve çekim merkezi olabilmesi için belediye başkanı olarak tüm çalışmaların yanında olacağım. Önderlik edeceğim.

Güçlü bir Erzin lobisi kurulması için özel çaba sarf edeceğim.

Genel idareden yani hükümetten daha fazla hizmet almak için, çalmadık kapı bırakmayacağıma dair burada herkese söz veriyorum.

Eğer ben bunları yapmayacaksam, farklı olmayacaksam Allah bana bu görevi nasip etmesin diyorum.

Değerli hemşerilerim, sayın basın mensupları 41 bin civarındaki nüfusumuzun 9.657’si köylerimizde yaşıyor. Köyde yaşayan kardeşlerimiz bilsin ki onlar 30 Marttan sonra bizim mahallemiz olacaklar.

Merkez mahallelerimize ne hizmet gidecekse yeni mahalle olan köylerimize de aynı şekilde aynı hizmet gidecektir.

Hemen hemen her ay tüm muhtarlarımızla bir araya gelerek ihtiyaçlarını sorunlarını yerinde belirleyip çözümü birlikte üreteceğiz. Bundan kimse şüphe etmesin.

İlçe merkezimizde yaklaşık 15 bin, köylerimizde ise 4.700 civarında kadınımız yaşamaktadır.

Belediye olarak kadınlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak için özel projeler geliştirmeye söz veriyorum.

Belediye kaynaklarımızın bir bölümünü gençler için ayıracağız. Gençlerimizin kültürel sosyal ve sportif çalışmalar yapabilmeleri için her türlü yatırımı yapmayı bir görev kabul ediyorum. Neler yapılması gerektiği konusunda kuracağımız GENÇLİK MECLİSİ yön verecektir.

Bunun sözünü de huzurunuzda veriyorum.

Çarşımızın dinamik gücü olan esnaflarımızın sorunlarına da duyarsız kalmayacağım.

Her zaman onların yanında olacağım.

Sözlerimi bitirmeden önce Erzin’imizde yaşayan 41.000 kişinin güvenliğini sağlamak için gecesini gündüzüne katan ve şuan yine burada bizlerin güvenliğini sağlamaya çalışan emniyet mensuplarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Kent güvenliğimizi sağlamaya çalışan emniyet teşkilatımızla da her zaman beraber olacağım. Her zaman destek olacağımı bilmelerini isterim.

Değerli hemşerilerim Erzin’le ilgili projelerimi inşallah başkan adayı olduğum zaman sizlerle ayrıca paylaşacağım. Şunu bilmenizi isterim ki ben Erzin'de yaşayan 41.000 kişinin başkanı olacağım.

İnsanlar arasında ayrım yapmayacağım, parti yapmayacağım. Erzin’e sonradan göç etmiş ve artık Erzinli olmuş Malatyalı, Maraşlı, Diyarbakırlı, Urfalı, Siirtli ve ismini sayamadığım diğer şehirlerden gelmiş kardeşlerimizin daha iyi koşullarda yaşamaları için elimden gelenin en iyisini yapacağım.

Erzin’imizi sizlerle beraber sosyal kültürel ve ekonomik yönden yaşanabilir bir kent hayaline getirebilmek için bu göreve talibim. Bu konuda da elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım.

Söylemek istediğim önemli konulardan birisi de şu. Benim yüreğimde kin ve nefrete yer olmadığıdır. Yüreğimde hep sevginin ve saygının olacağıdır. Değerli hemşerilerim hepimizin olduğu gibi benim de siyasi bir görüşüm var ama ben yaşamımda insanlara hizmet ederken bu ak partili bu mhpli bu bdpli bu dpli diye ayrım yapmadım.

Memleketimden beni arayan herkese koştum. Yardımcı olmaya çalıştım. Yaşadığım sürece bu böyle olacak. Beni dün nasıl tanıyorsanız bu gün de öyle tanıyorsunuz.

Belediye başkanı olsam da olmasam da ölene kadar böyle tanıyacaksınız. Allah bana bu görevi bu defa nasip ederse Eskişehir kayseri şişli belediye başkanları gibi %70 oy alarak yeniden seçileceğime olan inancım sonsuzdur. Sözlerimi bitirirken mersinden buraya kadar gelen bana bu mutlu günde destek veren arkadaşlarıma ayrıca teşekkür ediyorum.

Biz yapacağımız hizmetlerle insanlığımızla sizlerin ve burada bulunamayan hemşerilerimizin gönlünü kazanacağız.

Eğer ben böyle bir başkan olmayacaksam yukarıda söylediğim gibi Allah bana bu görevi nasip etmesin.

Saygıdeğer hemşerilerim, buraya kadar gelip beni dinlediğiniz, zaman ayırdığınız, sabır gösterdiğiniz ve destek verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.

Her şey gönlünüzce olsun, sağlıcakla kalın.

Dedi.
KALEMLERİ CÜZDANLARI ARASINA SIKIŞMIŞ

CHP Erzin belediye Başkan Aday Adayı Ali Büyüker' in ardından, CHP Belediye Başkan Aday adayı Ali Büyüker'e destek vermek amacıyla Erzin' e gelen CHP Mersin İl Başkanı Faruk Akar söz alarak partililere seslendi.Akar; 
Ali Büyüker kardeşim CHP Mersin mezitli ilçe örgütümüzde yıllarca başarılı bir şekilde görev yapmış idealist bir arkadaşımızdır.
Buraya onun bu mutlu gününde destek olmak amacıyla geldim. 
CHP bu ülkede layık Türkiye Cumhuriyeti hizmet eden bir partidir partinin ili ilçesi köyü beldesi olmaz partiye hizmet etmek memlekete hizmet etmektir. Dedi.
Akar konuşmasında Ak Parti üzerinden medya ya yüklenerek kalemleri cüzdanları arasına sıkışan medyayı kınadığını belirtti. 

ETİKETLER : alibüyüker erzin dörtyol hatay akp erzinbelediyesi MERSİN OSMANİYE HERKESİKUCAKLAYACAKLİDER CHPBELEDİYEBAŞKANADAYADAYI
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
YAZ AYLARININ GELMESİ İLE BİRLİKTE ERZİN BELEDİYESİNİN YAPMASINI İSTEDİĞİNİZ ÖNCELİKLİ HİZMET NEDİR?
BÜYÜKŞEHİR TARAFINDAN VAAD EDİLEN İÇME SU ŞEBEKESİ İŞİNİN HIZLANMASI İÇİN BAKANLIKLARLA KOORDİNELİ ÇALIŞARAK HÜKÜMET GÜCÜNÜ ORTAYA KOYMASI
ŞAHİN TEPESİ VE İÇMELER BÖLGESİNDE SOSYAL ETKİNLİK ALANLARINDA ÇALIŞMA YAPARAK VATANDAŞA NEFES ALACAĞI ALANLAR OLUŞTURMASI
KANALİZASYON YAPIMI İLE BOZULAN YOLLARI ONARMASI
BURNAZ PLAJI İÇİN BÜYÜKŞEHİRLE KOORDİNELİ ÇALIŞMASI
TOPLUMSAL BİRLİKTELİĞİ SAĞLAYARAK; RUSYA KRİZİ İLE İLGİLİ OLARAK NARENCİYE'DEN DOLAYI İLÇE DE OLUŞACAK OLASI EKONOMİK DAR BOĞAZIN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN ACİL ÖNLEM PLANI HAZIRLANMASI
Çukurova Haberleri
© Copyright 2013 Çukurova Objektif. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA